Güzellik ve Bakım

17 Haziran  2013 saat 04:18’dan 19 Haziran  2013 saat 09:38’e kadar Ay Terazi Burcunda büyüyecek;

Terazi Burcunun etkisi ile saç bakım yağları hem daha fazla emilecek hem de daha etkili olacak. Saçınızın ihtiyacına göre herhangi bir yağı tercih edebilirsiniz.
Saç dökülmesinden ve saçlarınızın seyrek oluşundan şikayetçi iseniz sarımsak yağı, çörekotu yağı, ısırgan yağı ya da hint yağı gibi yağları tercih edebilirsiniz.
Saçlarınız işlem görmüş ve çok yıpranmışsa çörekotu, argan yağı gibi onarıcı yağları; çok kuru ise badem yağı, zeytin yağı gibi nemlendirme özelliği yüksek yağları kullanabilirsiniz.

Sinameki kürü uygulayanlar için de uygun günler.

Kirpiklerinize de badem yağı ya da tercih ettiğiniz herhangi bir yağ/ürünle bakım yapabilirsiniz.
 
 
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

8 yorum:

 1. yaş mayanın suyla çamur kıvamına getrlp saç diplerine sürüp 2 saat snra yıkama işlemininde etkili olduğunu duydum saç gürleştirmede bilginiz var mı ?

  YanıtlaSil
 2. kozmikcim ben çörek otu yağı yaptım ama bi on gün filan beklettim zeytinyağında çörekotlarını bişi olur mu ?

  YanıtlaSil
 3. hayır olmaz menekşelale, kullanmaya başlayabilirsiniz. yalnız kullanmadan once çalkalamayın ki çörekotu ve yağ tamamen karışmasın. kullanımı zor oluyor.

  YanıtlaSil
 4. fatma hanım bu uygulamayı maya maskesi başlıklı yazımda görebilirsiniz. ancak ben kuru maya ile tariff verdim çünkü yaş maya markette ya da evde beklerken etkisini yitirebilir hatta bozulabilir. kuru mayanın raf ömrü iki yıldır. dolayısıyla daha emin bir biçimde kullanılabilir.

  YanıtlaSil
 5. tşkr ederim :) yaptım fakat saçımı çok kuruttu saç kremi kullanmama rağmen :(

  YanıtlaSil
 6. Son günlerde saçlarım, kirpiklerim ve kaşlarım çok dökülüyor. Çalışan biriyim akşamları eve gidince hiç halim kalmıyor bu nedenle maskeler yapamıyorum. Önerebileceğiniz pratik bir formül varmı?

  YanıtlaSil
 7. fatma hanım çok yoğun hazırladıysanız biraz daha sulu olarak hazırlayın. hatta su ile değil, süt ile hazırlayın. bu şekilde mineral gününde ve protein günlerinde tekrar uygulama yapın. tekrar aynı sonucu alırsanız uygulamayı bırakabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 8. g yılmaz karanfil kürü oldukça Pratik. saçlarınıza ve kaşlarınıza uygulayabilirsiniz. kirpikleriniz için aşırıya kaçmadan badem yağı uygulayabilirsiniz.

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.