Güzellik ve Bakım

20 Mayıs 2013 saat 20:07’den 22 Mayıs  2013 saat 23:55’e kadar Ay Terazi  Burcunda büyüyecek;

Ay’ın Terazi Burcunda olduğu günler saç bakım yağlarını kullanabileceğiniz en güzel günlerden biri. Saçlarınız bu yağları en iyi biçimde değerlendirecektir.
Ayrıca Ay büyüme döneminde olduğundan uygun yağlarla yapacağınız saç bakımları ya da sinameki kürü son derece etkili olacaktır. Bu günler de uygulayacağınız bakımlar saçlarınızın uzamasını da hızlandıracaktır.

Kuru saçlara sahipseniz badem yağı ya da jojoba yağı ile saçlarınızı nemlendirebilirsiniz. Eğer saçlarınızın azaldığını hissediyorsanız ısırgan yağı, sarmısak yağı, hint yağı, yılan yağı, çörekotu yağı gibi saç çıkarmaya yardımcı olan yağları tercih etmelisiniz.

Ayrıca kirpiklerinizi badem yağı uygulayarak güçlendirebilirsiniz.
  
       
   
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

12 yorum:

 1. ya ben maya zamanlarını hep kaçırıyorum bu yağ günlerinden faydalanamıyorum ya ben hani kozmikcim kafamdaki yaralardan dolayı bu günlerde maya uygulasam olabilirmi acaba ?

  YanıtlaSil
 2. mineral günlerini kaçırdığınızda mutlaka protein günlerini kullanın. bir de 25 mayıstan itibaren iki hafta sık sık kullanmakta fayda var. gün aşırı mesela.
  şimdilik isterseniz bu günlerde de kullanın ümitcim. şifa olsun:)

  YanıtlaSil
 3. bu kez kaçırmayayım, yarın akşam eve gidince gelsin bakım yağları :)

  YanıtlaSil
 4. şifa olsun, daha sıkı bir takip lütfen:)

  YanıtlaSil
 5. 25 mayısyan sonra gün aşırı maya yapıyorum tmm mineral günleri yani maya günleri olyo sanırım kaçırıldıgında protein günleri ok birde protein minereal günlerini tam çözsem iyyi olucak epeydir burdayım ilgiliyimdirde böyle bu tip şeylere şu ay dönemlerini bilemyiorum :)))

  YanıtlaSil
 6. kozmikcim dün akşam yağ bakımımı yaptım çok teş.ederim. yalnız son bi kaç aydır saçlarım hiç iyi durumda diiller. çok cansız,sönük ve ince telli hale geldiler. boyandğında 10-15 gayet iyi duruyor, boya akmaya başladıktan sonra tekrar cansız,yıkandığında kabarık, şekil almayan bi saç oluyor. ya kullandığım boyalardan oluyor yada her gün saç kurutma mak. yada düzleştirici kullanıyorum ondan oluyor bende anlamadım.ama önceki halleri hiç böyle değildi. canlı parlak ve şekil verdiğimde yapısını korurdu. o yüzden kuaförde boyattım en son belki düzelir diye biraz daha devam edicem..çok moralim bozuk:(( bana yardımcı olur musun??

  YanıtlaSil
 7. Bende dun "yağ"larla yaptiğm bakim
  Sonucunda sabah okula gitmek icin hazirlanirken bi baktim saclarima , ışıl ışıl , ipek gibi gorunuyo . Cok kuru gozukmuyo gercekten de 😊bu Da beni cok mutlu etti doğal olarak. Turp, sinemaki vs. Bakimlarin yani sira sadece bitkisel yaglarla yapilan maskeye de ihtiyac duyuyor saclarimiz. O yuzden kozmikcimin belirttiği yağlarla yapilan bakim gunlerini de mutlaka degerlendirelim.

  YanıtlaSil
 8. kesinlikle doğru sevgili mrv_y :)

  ümit protein ve mineral günleri diye ifade ettiğimde bu iki günü birbirinden ayrı düşünmeniz gerekiyor. yani protein/vitamin günleri ayrı mineral günleri ayrı.

  sirkelisalata saçların en büyük düşmanı düzleştiriciler malesef. görünen o ki yanığa doğru hızla ilerliyor saçlarınız. bir sure eski nemine kavuşması için yağlarla bakıma hız verip, düzleştirici kullanımını minimum indirmek gerekecek.

  YanıtlaSil
 9. Canım en yakın saç boyama tarihleri ne zaman acaba?

  YanıtlaSil
 10. 3-4 haziran gibi olacak neverend. ondan once 27 mayıs renk açısından memnun edebilir ancak saç diplerine zararı normalden daha fazla olur.

  YanıtlaSil
 11. Kozmikcim ben kına yapıyorum boya gibi zarar vermiyor bu durumda 27sinde yapayımmı yoksa 3-4 haziranı bekleyeyim mi?

  YanıtlaSil
 12. nln, kına sözkonusu olduğunda zarar vermeyeceği için 27 sinde de uygulanabilir.

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.