Diyet, Beslenme ve Saglık

08 Mayıs 2013 saat 15:21’den 11 Mayıs  2013 saat 00:20’ye kadar Ay Boğa  Burcunda olacak;
(10 Mayıs 2013 saat 03:28’de Yeni Ay gerçekleşecek.)
Önümüzdeki on beş gün Ay büyüyen fazda olacak!
Bu günlerde minerallerden ekstra  fayda sağlayabiliriz. Demir içeren gıdaları tüketirken yanında mutlaka c vitamini içeren besinler tüketmeliyiz. Örneğin kahvaltıda, yumurtayı çay yerine taze sıkılmış (bekletilmemiş) portakal suyuyla tüketmeniz  demirin emilimini yaklaşık 14 kat arttıracaktır.

Diğer mineralleri de ihmal etmemeliyiz.
Mineralli içecekler de bu günlerde bize çok yardımcı olacaktır.
Tuza karşı hassasiyetiniz varsa dikkat! Her zamanki kadar tuz tüketseniz bile etkisi iki kat olacaktır. Özellikle tansiyon hastaları ve ödemden şikayetçi olanlar için hassas bir dönem!

Soğuk içecekler ve yiyecekler içinde aynı dikkat gerekli. Çünkü bu günlerde kulaklarımız, burnumuz, çene-ağız-diş, ses telleri ve boğaz bölgemiz çok daha hassas olacak. Bu bölgelerle ilgili mevcut hastalığı olanların daha da dikkatli olması muhtemel sorunları engelleyecektir.
Genel olarak ameliyatlardan uzak durulması gereken bir dönemdeyiz ama bu günlerde özellikle bahsettiğim bölgelerin ameliyatlarından kaçınmalıyız.
Önümüzdeki on beş gün Ay büyüyen fazda olacak demiştim. Bu demek oluyor ki yediklerimiz, içtiklerimiz ve uyguladığımız bakımlar iki kat etkili olacak!
Bedenimiz daha kolay genişleyecek!
Saçlarımız uyguladığımız bakımlarla daha kolay tedavi olacak ve daha çabuk uzayacak!
İki hafta boyunca vitamin ve mineraller açısından zengin beslenmeniz sağlığınızda olduğu kadar cildiniz ve saçlarınızda da olumlu değişim sağlayacaktır!
Ayrıca 9,10 ve 11 Mayıs tarihleri detoks için en etkili günler olacak.