Sayfalar

Diyet, Beslenme ve Sağlık

08 Nisan 2013 saat 22:03’ten 11 Nisan  2013 saat 06:21 ’e kadar Ay Koç  Burcunda olacak;
(10 Nisan 2013 saat 12:35’te Yeni Ay gerçekleşecek.)

Önümüzdeki iki hafta boyunca Ay büyüyecek!

Protein ve vitamin içeren besinlerin iki kat etkili olduğu günlerdeyiz.
Bu dönemde protein içeren gıdalar tüketmeniz ve bol bol meyve yemeniz büyük yarar sağlayacaktır. Kaslarınız ve bağışıklık sistemininiz güçlenecek; cildiniz ve saçlarınız gerekli tüm besinleri alacaktır. Bu günlerde, bu tür besinleri
öğünlerimize dahil etmek sağlığımız açısından çok iyi olacaktır tabi ama kilo sorunumuz var ise ölçülü olmak gerekir.
Anne adayları ve gelişme çağındaki çocuklar ve spor yapanlar için önemli bir dönem.


Ay büyüme dönemine girdiğinden iki hafta boyunca beden yediklerimizi iki ile çarpıp depolama eğilimde olacak. Bu nedenle vücudu alerjik reaksiyon gösterenler protein içeren besinler tüketirken aşırıya kaçmamalı.
Bu günlerde baş bölgeniz daha hassas olacağından baş ağrısına sebep olan etkenlere karşı tedbirli olmanızda fayda var. Beyin gelişimi ve göz sağlığı için gerekli besinleri tüketmeyi de unutmayın!

Genel olarak ameliyatlardan uzak durulması gereken bir döneme giriyoruz ama bu günlerde özellikle baş bölgesinin ameliyatlarından kaçınmalıyız.

4 yorum:

  1. kozmik bakım yaa ben tüylerimi almadım henüz regl dönemim yeni bitti ayda büyüyormuş :(( nisan sonunu bekleyim bari napıyım ama çok tüylendm ya ne gıcık bi iş iki aydır redl dönemime denk geliyo ilgili bölüme yazıştım rahatsızmışsın geçmiş olsun okudunmu yazımı napayım bıyık bölgemi :/

    YanıtlaSil
  2. çok teşekkür ediyorum, görememişim..uzun bir zaman var, bekleyemeyecek durumdaysan al tabi. ay sonuna kadar tekrar alınacak duruma gelecektir.

    YanıtlaSil
  3. resim çok şirin,çok zevlisin..Söylemeden geçmeyeyim;)

    YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.