Diyet, Beslenme, Sağlık ve Güzellik

25 Nisan 2013 saat 13:25’ten 27 Nisan  2013 saat 14:31’e kadar Ay Akrep  Burcunda küçülecek;
(25 Nisan 2013 saat 22:57’de Dolunay gerçekleşecek.)

Önümüzdeki iki hafta boyunca Ay küçülecek!
Ay Akrep Burcu’ndayken karbonhidratlar, dikkat edilmesi gereken besin gruplarıdır. Karbonhidratlara karşı zaafınız olacaktır bu günlerde. Karbonhidratlar elbette ki çok gerekli ancak faydalısını ve zararlısını ayırmalı, bedenin depolama eğiliminde olduğu bir dönemde olduğumuzu da unutmamalıyız.

Özellikle diyabetlilerin azami dikkat etmesi gereken bir dönem!
Bu günlerde suya olan ihtiyacımızda artacaktır, suyu bol tüketmekte fayda var.

25 Nisan 2013 saat 22:57’de Dolunay gerçekleşecek!

Dolunay günlerinde bedenimizin yağı depoladığından ve bu günlerde depolanan yağın bedenden atılmasının oldukça güç olduğundan  “Kontrolü Ele Alın” başlıklı yazımda bahsetmiştim.


Diyete başlamak için 26 Nisan 2013 tarihi çok uygun. İki hafta boyunca ilgili günün beslenme kriterlerine de uyarak hızlı kilo verebilirsiniz.
İdrar yolu ve üreme organlarının hassas olacağı bir dönem. Ayrıca bu bölgelerin tedavisi için uygun, ameliyatı için olumsuz bir dönem olduğunu hatırlayalım!

Cildin özellikle bu günlerde neme daha fazla ihtiyacı olacaktır. Saçlar için ise dinlenme zamanı.
  
       
   
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

13 yorum:

 1. 26 nisanda kesin rejime başlıyorum. Bu sefer kararlıyım yaza kadar 3-5 kilo gidecek!

  YanıtlaSil
 2. önümüzdeki 2 hafta boyunca ay büyüyecek yazmışın kozmik dolunaydan sonra küçülmeye başlamıyormuydu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet benim dikkatimi de çekti, hatta 29 Nisan da epilasyon günlerine uygun diye daha önceden belirttiğini hatırlıyorum. Ay küçülüyor olmalı ki epilasyona uygun günler olsun.

   Sil
 3. ay küçülsün yaa ağda yapcaz yaz geldi :)

  YanıtlaSil
 4. AH KOZMİK BAKIM CIM AH sen bilmiyormusun ki bizler büyüyen ay fazını sevmiyoruuz :)

  YanıtlaSil
 5. ayrıca bir önceki konuda detox tarihlerini vermişsin teşekürleer:) ben yapabildiğim kadar uyguluyorum:)

  YanıtlaSil
 6. :)) ben sabahlıyorum arkadaşlar ders çalışabilmek için. sabah bu yayını girdim ve yattım. biraz önce aveanın taciz boyutuna varan müşteri hizmetleri bugünkü aramalarına başladı. tabi uykum bölünmeye başladı. tam o sırada hata yapmış olabileceğimi farkettim. yataktan fırlamamla birlikte bilgisayarımı açtım ve yayını düzelttim. haftalardır bu kadar dinç kalkmamıştım :))
  tabi ki dolunaydan sonra ay'ın büyümesi mümkün değil:))
  bu arada dün gece ay muhteşemdi! bu gece de mutlaka izleyin, tutulma var.
  asu hanım büyüyen ay fazına haksızlık etmeyin lütfen:)

  YanıtlaSil
 7. Allah zihin açıklığı versin kozmik emeklerinini karşılığını alman dileğiylee :)

  vallaha ben bilmem kozmik küçülen ay fazıylaa biryerlerimizde küçülüyoryaaa işde bu harika:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ediyorum, çok ihtiyacım var bu güzel dileklere:)

   Sil
 8. kozmiiikk benim vücudumda bir problem var sanırım, ya da bu aya fazla uyumlu... yeme içmem de hiiiç bir değişiklik olmamasına rağmen bu büyüyen ay dönemlerinde resmen kilo alıyorum, ay küçülmeye başlayınca ben de zayıflıyorum.. ama aradaki fark öyle böyle değil, resmen pantolonlarım bir oluyor bir olmuyor.. şaka gibi.. şunu da belirteyim ki, ayın büyüme dönemlerinde kesinlikleee iştahım açılıyor, ne yesem doymuyorum, ama ben yemiyorum bol bol su içiyorum.. aslında bu kadar kısa sürede bu kadar çok kilo alıp vermem mümkün değil gibi.. sanırım vücudum su tutuyor. ya da ne oluyor bilmiyorum ama beni görenlerin ay ne kadar kilo almışın diyip, 3 gün sonra tekrar karşılaştığımızda aa ne çabuk zayıflamışsın ne yaptın diye sordukları sorulara bir açıklama yapamıyor olmak çıldırtacak beni. aslında bu hamileliğimden beri böyle, senin sayfanı takip ettikçe bu durumların ayın küçülen ve büyüyen fazlarına denk geldiğini farkettim etmesine de bir çözüm bulamadım be arkadaşım.. ben ne yapayım, ne edeyim, nasıl bir çare bulayım dediiimm ve sana bu konudan bahsetmeye karar verdim.
  sen de fikir çok, bana da biraz tavsiye versen ne güzel olur.. sabırsızlıkla yorumunu bekliyorum.. :) kolay gelsiin...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ay'ın istisnasız hepimiz hatta tüm canlılar üzerinde büyük etkisi olduğu muhakkak ancak kimimiz çok daha fazla etkileniyoruz. sen de bunlardan birisin. bu hem avantaj hem dezavantaj tabi. epilasyon konusunda büyük avantaj sağlamıştın hatırlıyorsan. en şanslılarımızdandın yani:)
   şimdi birkaç önlem alarak bu dönemleri mümkün olduğunca rahat geçirmeye çalışmalısın. söylediğin gibi bunun kilo değil ödem olduğunu düşünüyorum. bu nedenle özellikle bu dönemlerde tuzu ve tuzlu gıdalardan(turşu vb.) uzaklaşmalısın. hamur işlerinden de aynı şekilde uzaklaşmalısın. bol su ve ödem atıcı çaylar içmeli ve egzersiz yapmalısın. son olarak stresten uzak durmalısın:)

   Sil
 9. Merhaba diyet yapmaya başlayan biri örneğin bugunler protein günü dediğinizde onları yememesi mi gerekir yemesi mi anlayamadım :) tamam yağ günlerinde kacınagımızı anladım ama mineral ve protein günlerinde ne yapılmalı

  YanıtlaSil
 10. ışıl hanım protein/vitamin veya mineralleri almaya devam ediyoruz ancak diyet yaparken porsiyonları küçültüyoruz. örneğin iki yumurta yerine bir ya da yarım yumurta, bir porsiyon et yerine çeyrek porsiyon gibi. meyvede de aynı şekilde.
  mineral günlerinde ekmeği azaltmalısınız ve özellikle de tuz konusunda uyarmak isterim. ödem yapacaktır.
  istediğini sonuçlara ulaşmanızı diliyorum:)

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.