Diyet, Beslenme, Sağlık ve Güzellik

10 Mart 2013 saat 08:17’den 12 Mart  2013 saat 13:17’e kadar Ay Balık  Burcunda olacak;
(11 Mart 2013 saat 21:51’de Yeniay gerçekleşecek)

Önümüzdeki on beş gün Ay büyüyen fazda olacak!

Ay Balık Burcunda iken karbonhidratlara karşı isteğimiz artacaktır. Tabi etkisi de!
Karbonhidratlar elbette ki bedenimiz için önemli ve gerekli. Ancak bu dönemde ihtiyacımız olan karbonhidratı tahıllardan ve kuru yemişlerden almak en sağlıklısı. Yani şekerden, tatlılardan, çikolatalardan ne kadar uzak durulursa o kadar iyi.

Bu karbonhidrat günleri diğerlerinden biraz farklı. Sebebi ise “yeni ay”.

Dolunay ve yeni ay dönemlerinde en güzeli oruç tutmak ya da sıvı gıdalarla beslenmekti hatırlarsanız. İşte bu yüzden bu kısacık dönemde daha özenli olmak ilerisi için yatırım olarak görülebilir.

Bu günlerde suya olan ihtiyacımız artacaktır, suyu bol tüketmekte fayda var.

Diyabetliler için bu dönem daha da hassasiyet gerektiriyor!
Bedenimizdeki hassas bölgemiz ise ayaklar olacak. Ayaklarınızı çok yormamaya gayret edin.

Yeni aldığınız ya da vuran ayakkabılarınızı kesinlikle bu günlerde giymeyin. Ayaklarınıza bakım ya da  dinlendirici ayak banyoları ve masajlar yapabilirsiniz.
Ayak nasırlarının tedavisi için çok uygun bir dönemdir. Dikkat edilmesi gereken husus bu günlerde ayaklara operasyon uygulanmamasıdır. Ayrıca ay büyüyen faza geçtiğinden genel olarak ameliyatlardan kaçınmak gerek. Acil durumlar dışında tabi!

Nemlendirici cilt maskeleri uygulayabileceğiniz bu günlerde saçlarınızı bakım yapmayarak dinlendirebilirsiniz.
Önümüzdeki on beş gün Ay büyüyen fazda olacak demiştim. Bu demek oluyor ki yediklerimiz, içtiklerimiz ve uyguladığımız bakımlar iki kat etkili olacak!

Bedenimiz daha kolay genişleyecek!

Saçlarımız uyguladığımız bakımlarla daha kolay tedavi olacak ve daha çabuk uzayacak!
İki hafta boyunca vitamin ve mineraller açısından zengin beslenmeniz sağlığınızda olduğu kadar cildiniz ve saçlarınızda da olumlu değişim sağlayacaktır!
  
       
   
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

8 yorum:

 1. iki gün sizlerden uzak kalacağım.yorumlarınıza,maillerinize döndüğümde bakacağım.
  yeni ay saatinde güzel dileklerde bulunmayı unutmayın:) balık burçları bu kez biraz daha avantajlı. özellikle balık burcu karakterine uygun dilekler (romantik, yardımlaşma ile ilgili,ruhsal/duygusal konular, bir türlü tamamlayamadığınız ya da ertelediğiniz işleri tamamlama vb.)için son derece güçlü bir enerji size destek verir.yine de kendinizi kısıtlamayın.gönlünüzden geçen her şeyi dileyin derim:)
  ben de uzun zamandır ertelediğim bir işi halledeceğim bu arada (tesadüf mü? bence değil:)
  bu yeni ay bağımlılıklardan kurtulmak için de destekleyici bir enerjiye sahiptir! belki bırakmak istediğiniz canlı ya da cansız bir bağımlılığınız vardır ;) denemeye değer..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. unutmadan.. şimdiden kabul olsun:)

   Sil
  2. Gûle güle git kozmikcim sana ihtycmz war dön hmen :-)

   Sil
 2. Tşk.ederz kozmik güle güle gt :-) geldgnde sorular seni bklyor sna ihtycmz war kndne iyi bk cnim

  YanıtlaSil
 3. selam canım sac bakımı yapalım mı yapmayalım mı yani? İlkinde yazıyor saclarınızı dinlendirin sonra yaptıgınız bakımlar daha etkili uzuycak saçlarınız diyo?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yazımın ilk bölümünde balık burcu günleri için saçlarınızı dinlendirebilirsiniz diyorum. son bölümünde ise büyüyen fazına yönelik yani önümüzdeki 15 günlük süreden bahsediyorum. başka bir ifadeyle önümüzdeki iki hafta bakımlar iki kat etkili olacak ve saçların uzaması da hızlanacak. yani bakım yapmak için çok uygun haftalar. ancak genel anlamda balık,yengeç ve akrep günlerinde saç bakımına ara veriyoruz.

   Sil
 4. kozmikcim cilt bakımı için uygun mu bu dönem, tca peeling yapmak için? yeni aydan pürüzsüz bir cilt dileyeyim bari:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bu uygulamada cildin sağlıksız deriden arındırılması söz konusu olduğundan küçülen ay fazı daha uygun olur. ancak yeni aydan pırıl pırıl bir cilt dilemenin hiç bir sakıncası yok:)şimdiden şifa olsun:)

   Sil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.