Diyet, Beslenme ve Sağlık

13 Şubat 2013 saat 03:51’den 15 Şubat  2013 saat 12:07’ye kadar Ay Koç  Burcunda büyüyecek;

Ay Koç Burcu’nda iken vücudumuz en çok protein ve vitaminlere ihtiyaç duyar. Bu nedenle bu günlerde  kahvaltılarda ve diğer öğünlerde protein almaya dikkat edilmelidir. Ayrıca vitamin ihtiyacını karşılamak için taze meyve tüketmek çok faydalı olacaktır.

Özellikle çocukların ve anne adaylarının mutlaka değerlendirmesi gereken bu günler büyüyen ay fazına rastladığı için daha da önem kazanmakta.

Ancak alerjik reaksiyonlarla karşılaşmamak için aşırı tüketimden kaçınılmalı. Ayrıca fazla kilonuz var ise yine porsiyonları küçültmeniz  gerekmekte.

Bu günlerde baş bölgeniz daha hassas olacağından baş ağrısına sebep olan etkenlere karşı tedbirli olmanızda fayda var. Beyin gelişimi ve göz sağlığı için gerekli besinleri tüketmeyi de unutmayın!

Baş ağrıları artabilir, migren hastalarının tedbirli olmasında yarar var.

Genel olarak ameliyatlar için uygun bir dönem değil. Ancak özellikle baş bölgesi için ameliyatlar daha büyük risk taşımakta.
 
 
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

3 yorum:

  1. Kizimin kulaklarını deldirmek istiyorum. Dolayısıyla şöyle bir cikarim yapabilir mıyım?:dolunaydan sonra,küçülen ay fazinda,koç buucuna denk geldiğinde mi deldirmeliyiz?

    YanıtlaSil
  2. nilüfer hanım küçülen ay fazında gerçekleştirmelisiniz düşündüğünüz gibi. ancak koç ve boğa burcu günleri riskli olur çünkü kulak deldirme de küçük bir operasyon olarak kabul edilir. 1-10 mart aralığı bu işlem için uygun görünüyor.

    YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.