Diyet, Beslenme, Sağlık ve Güzellik

20 Şubat 2013 saat 12:44’ten 23 Şubat  2013 saat 00:11’e kadar Ay Yengeç  Burcunda büyüyecek;

Ay Yengeç Burcunda iken beden enerji sağlamak için içgüdüsel olarak karbonhidratlara yönelecektir. Bu durumda ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi sağlamak için karbonhidrat içeren gıdalar tüketmeliyiz ve bol su tüketmeliyiz.
Ancak bu enerjiyi tahıllardan almakta fayda var.
 
Hamur işi ve şekerli gıdaları fazla miktarlarda tüketirsek hem sağlığımız hem kilomuz olumsuz etkilenecektir.
Büyüyen fazda olmamız karbonhidratları biraz daha riskli hale getiyor!

Özellikle diyabetlilerin hassas davranmaları gereken bir dönem.  Şekerin de iki kat etkili olduğunu unutmamalılar!

Bitkiler konusunda daha çok ıspanak, ebegümeci, lahana, marul gibi yaprağı kullanılan sebzelere;   adaçayı, ısırgan yaprağı gibi yaprak çaylarına yönelmeniz daha doğru olacaktır.

Bu günlerde akciğerler, karaciğer, safrakesesi ve mide hassas organlarımızdır. Dolayısıyla ülser, bronşit gibi bu organları ilgilendiren rahatsızlıklarınız varsa zarar verecek şeylerden kaçınmalısınız.

Emziren anneler sütü arttıran gıdaları özellikle bu günlerde ihmal etmemeli.

Yukarıdaki organlar ve göğüsler için destekleyici ve tedavi edici her şey yapılabilir; göğüs masajları mutlaka yapılmalı. Sonuç olumlu ve iki kat etkili olacaktır.

Ancak bu organlarla ilgili operasyonlardan, acil bir durum söz konusu değilse  bu dönemde kesinlikle kaçınılmalıdır.

Saçlarımızı dinlendirebileceğimiz bir dönem.
  
       
   
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

7 yorum:

 1. merhaba kozmik bakım birşey sorcam merak ettim de, şimdi biz büyüsün istediğimiz şeyleri ayın büyüdüğü zamanlarda yapıyoruz ya mesela saç kesimi ayın büyüdüğü son güne geldi ondan sonra ay hemen küçüleceği için bir sorun oluyor mu yada tam tersi de olabilir işte kusura bakmayın, aklıma takılanı anlatabildim umarım :)) bir de saç kesimi regl in son gününe gelince yine de kestirmek de bir sakınca olur mu??

  YanıtlaSil
 2. hayır sorun olmaz ama ilk döneme rastlarsa daha iyi olur tabi.. sorun şu ki her zaman uygun günler yeni ay'dan hemen sonraya rastlamıyor.yaz sonuna kadar her ay yavaş yavaş istediğimiz döneme gelecektir.

  YanıtlaSil
 3. yani hafta sonu saç kesimi yine de faydalı olur mu saçlarımız için, ona göre kestircem de kozmik bakım...tereddütüm kesimden sonra ayın küçülmeye başlaması, aklım oraya takıldı da :(

  teşekkür ederim cevap için bu arada ilk yorumumdu aranıza yeni katıldım :) epilasyon günlerinin hemen faydasını da gördüm, faydalı olduğunuz için teşekkürler...

  YanıtlaSil
 4. şimdi ayın 23 ünden sonra diyete başlayabilirmiyiz birde ben 23 ünde saçlarımı kestirmek istiyorum acaba uygun bir zaman mı?

  YanıtlaSil
 5. yani ayın 23 ünde diyete başlayabilirmiyiz birde 23 ünde saçlarımı kestirmeyi düşünüyordum acaba uygun bir dönemmi

  YanıtlaSil
 6. tabi ki faydalı olur:) yine de aklınızda soru işareti kalırsa birkaç ay sonra yeni aya daha da yaklaşacak olan aslan günlerinde bir kez daha kestirirsiniz olur,biter:)

  YanıtlaSil
 7. :) tamam ben hafta sonu kestireyim o zaman azıcık :))

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.