Diyet, Beslenme ve Sağlık

19 Ocak 2013 saat 03:36’dan 21 Ocak  2013 saat 16:04’e kadar Ay Boğa  Burcunda büyüyecek;

Ay Boğa Burcunda iken bedenimiz en fazla minerallere ihtiyaç duyacaktır. Bu nedenle bu günlerde mutlaka mineral ağırlıklı beslenmeye  çalışın.  Mineral içeren maden suları ya da mineralli sular içmeyi ihmal etmeyin.

Tuza karşı hassasiyetiniz varsa dikkat! Her zamanki kadar tuz tüketseniz bile etkisi iki kat olacaktır. Özellikle tansiyon hastaları için hassas bir dönem!

Anne adayları, gelişim çağındaki çocuklar ve orta yaş üstü için daha da önem kazanan demir, kalsiyum vb. minerallerin bu günlerde ihmal edilmemesi yararlı olacaktır.

Soğuk içecekler ve yiyecekler içinde aynı dikkat gerekli. Çünkü bu günlerde kulaklarımız, burnumuz, ağız ve boğaz bölgemiz çok daha hassas olacak.

Ay büyümekte olduğu için bu dönem genel olarak ameliyatlar için uygun değil. Ancak Boğa Burcu tarafından yönetilen bu bölgeler için bu günlerde risk daha fazla! Durumunuz acil değilse bu dönemi atlatmanızda fayda var.
  
       
   
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

3 yorum:

 1. Kozmik Bakım; tuz demişsin ama şeker için de aynı şeyi söylemek doğru mudur? Biraz düz mantık belki ama , şeker pancardan yapılır ve toprakta kök olarak yetişir vb. nedenlerle şeker de iki kat etkili midir MİNERAL&TOPRAK günlerinde?

  YanıtlaSil
 2. elif burada herhangi bir yanlış anlaşılmaya karşı uyarı yapmak isterim öncelikle. ben uzun zamandır sadece saç bakımı ve tüy konusunda çalışıyorum.yani sağlık ve beslenme ile ilgili verdiğim bilgiler benim bulgularım değil!
  dolayısyla söylediğin gibi bir durum olsaydı geçen yüzyıllar boyunca mutlaka dikkati çekerdi.
  ancak burada diyabet ve tansiyon hastası olan bir tanıdığımdan örnek verebilirim.kendisi her iki konuda da ölçüye dikkat ediyor. mineral ve tuz günlerinde yine aynı ölçüde tuz almasına rağmen acile kaldırıldığına şahitoldum ama aynı günlerde şeker yüzünden henüz böyle bir durumu hiç yaşamadı.
  şimdiye kadar ki deneyimlerin hepsi şeker konusunda karbonhidrat günlerinin risktaşıdığını göstermiş. tabi aynı ölçü de şeker sözkonusu iken! yoksa mineral günlerinde hastaya izin verilenden fazlası alınırsa sonuç yine olumsuz olacaktır doğal olarak.aynı şey protein ve ya yağ etkili günler için de geçerli. hatta özellikle tüm büyüyen ay fazı için!
  sonuç olarak, şeker hastaarı üzerinden gidecek olursak her zaman izin verilen miktarda lamaları gerekiyor ancak karbonhidrat günlerinde izin verilenen kadar bile almamaları gerekiyor! çünkü o günler şekerin etkisini ikiye katlıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, gerçekten aydınlatıcı oldu.

   Sil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.