Güzellik ve Bakım

05 Kasım 2012 saat 21:39’dan 08 Kasım  2012 saat 06:34’e kadar Ay Aslan  burcunda küçülecek;

Ay Aslan Burcu’nda iken saç bakımı için en uygun gündür. Bu günlerde saçlarınıza mutlaka bakım yapmanızı öneriyorum. Protein ve vitamin içeren bakımlar uygulamanız etkiyi arttıracaktır.

Hazır maskeler kullanabilir; mutfaktaki çok basit malzemelere vitamin hapları  ya da ampulleri karıştırarak bu günlere uygun bir saç maskesini kolayca  hazırlayabilir ve uygulayabilirsiniz.

Ayrıca saç boyamak için de Aslan günleri son derece uygundur. Bu günlerde yapılan boya hem renk kalitesi bakımından hem kalıcılık bakımından mükemmel olacaktır.
.
.
.
.
.
 
 
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

6 yorum:

 1. Kozmik Bakım,
  Protein ve vitamin maskeleri için evde hazırlayabileceğim önerdiğin bir maske var mı?

  Sütle kuru mayayı karıştırarak maya maskesi yapmayı planlıyorum. Öncesinde de saçımı maden suyu ile ıslatmayı düşünüyorum. Yumurta ile yapılacak bir maske önerebilir misin?

  YanıtlaSil
 2. kozmik bakım bir şey sorabilirmiyim. ben saçlarımı senin vereceğin saç kestirme tarihlerine göre kestirmeyi düşünüyorum. e hazır kestirmişken o zamanda boyatırım düşüncesindeydim. senin önereceğin kesim zamanlarında boya yapmakta avantajlı olabilirmi ? yoksa şimdi mi boyatmalıyım..

  sevgiler, saygılar :))

  YanıtlaSil
 3. Ben de maya maskesine bemiks ampul kırmaya niyetliyim bakalım :)

  YanıtlaSil
 4. her ikiside olabilir depresif pollyanna ama aslan günleri her zaman bir adım öndedir. yalnız aslan günleri küçülen ay fazına rastladığında -şimdiki gibi yani- kesimden uzak duruyoruz; boyayı gönül rahatlığıyla yapabiliriz.

  YanıtlaSil
 5. yumurta sarısına kullandığın bakım yağlarından ve vitamin ampullerinden katabilirsin. ikişer damla da limon ve sirke ile çırpıp saç maskesi hazırlayabilirsin. istersen direkt mayoneze yağ ve vitamin ilave ederekte saç maskesi yapabilirsin.
  bunu özellikle protein günlerinde yapman çok faydalı olur.

  YanıtlaSil
 6. dün okudum ve boya alıp kendim birşeyler uygulayacaktım ki işten geç çıktım ve yapamadım çok üzgünüm oda pazara kaldı:( pazar günü beni çok şey bekliyor. Umarım tüy alma günü de eklenir buna çünkü bölgeye göre durum değişiyor hiç anlam veremiyorum 2-3 aydır bu duruma!

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.