Sayfalar

Güzellik ve Bakım

16 Kasım 2012 saat 12:35’ten 18 Kasım  2012 saat 14:10’a kadar Ay Oğlak  Burcunda büyüyecek;

Ay’ ın  Oğlak Burcunda olduğu günler cilt bakımı için en doğru günlerdir. 

Saç derisine ve saç köklerine uygulanacak  bakımlar da bu dönemde son derece etkili olacaktır. Bu etkide büyüyen ay fazında olmamızın da katkısı büyük tabi. Peki bu günlerde ne tür bakımlar uygulayabiliriz?

Özellikle mineral içeren bakımlar çok faydalı olacaktır. Kil maskeleri uygulanabilir. Ayrıca içeriğindeki minerallerden dolayı  maya maskesi de yapılabilir. Mineralli su ile saç diplerine masaj yapmak alternatif olabilir.

Bunların dışında muz, avokado, kayısı gibi mineral içeren birçok meyve ile hazırlanan cilt maskeleri mevcut. Süt, yoğurt, kefir ya da yumurta sarısıyla da çeşitli maskeler hazırlanabilir.

Bu günlerin bir diğer özelliği de manikür ve pedikür için en uygun günler olması. Eğer her ay tırnak bakımı yaptırıyorsanız bunun için mutlaka Ay’ın Oğlak Burcunda olduğu günleri tercih edin.

6 yorum:

 1. Kozmik Bakım, güzellik merkezlerinde yapılan cilt bakımları hakkında ne düşünüyorsun?

  YanıtlaSil
 2. ben hiç yaptırmadığım için dana fikir veremem ancak uygulanan bir çok yöntem var, yaptıracak olsaydım bu yöntemleri tek tek araştırır yaptıranların yorumunu okurdum.
  her alanda olduğu gibi bu konuyu da suistimal edenler olduğunu düşünüyorum. işin ehlini bulmak için uygulatanların yorumları çok önemli, yoksa ugulayıcıların tümü yüksek bir özgüvenle pazarlıyorlar yaptıkları işi ve kolaylıkla ikna edebiliyorlar.
  ben lazer epilasyonla ilgili olumsuz deneyimlerimden dolayı bu tür merkezlerden soğudum ve uzak duruyorum açıkçası, bu nedenle de fikir vermem zor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Önceden her 6 ayda bir yaptırıyordum ve çok memnundum. Fakat sonradan zararlı olduğunu duydum ve 2 yıldır gitmiyorum. Herhangi olumsuz durumla karşılaşmadığım için tekrar gitsem mi diye kararsız kaldım.

   Sil
 3. bende söylemeden geçmiyeyim her türlü bakımı denedim şimdiye kadar ama yıkadıktan sonra şu kil kadar saçı yumuşak ve parlak yapan her hangi birşeye daha rastlamadım :))

  YanıtlaSil
 4. neslihan yağlarla yaptığın bakımlar hiç mi sonuç vermiyor.yağlarla protein bakımlarını karşılaştırdığında ne diyebilirsin.ben sanki geçen yıl yağ bakımı ile güzel sonuçlar aldığını hatırlıyorum, yanılıyor muyum.

  YanıtlaSil
 5. Dogru hatirliyorsun gecen sene sinemaki kuruyle ani guzellikler yasamistim ama o eski saclarimdan eser yok simdi bir kere kestirdim daha iflah olmuyor saclarim. Uzun surede hangisi iyi geliyo su an birsey diyemem ama yikama sonrasi degerlendirmem gerekirse yaglardansa kil daha iyi geliyo saclarima kilden sonra daha bir yumusak parlak oluyo yaglarda bu kadar olmuyo kullandigim yaglarinda etkisi vardir belki argan yilan birde hint yagi kullaniyorum.

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.