Diyet, Beslenme ve Sağlık

25 Kasım 2012 saat 14:18’den 28 Kasım  2012 saat 02:58’e kadar Ay Boğa  Burcunda büyüyecek;

Bu günlerde minerallerden ekstra  fayda sağlayabiliriz!
Demir içeren gıdaları tüketirken yanında mutlaka c vitamini içeren besinler tüketmeliyiz. Örneğin kahvaltıda, yumurtayı çay yerine taze sıkılmış (bekletilmemiş) portakal suyuyla tüketmeniz  demirin emilimini yaklaşık 14 kat arttıracaktır.

Diğer mineralleri de ihmal etmemeliyiz tabi.

Mineralli içecekler de bu günlerde bize çok yardımcı olacaktır.


Tuza karşı hassasiyetiniz varsa dikkat! Her zamanki kadar tuz tüketseniz bile etkisi iki kat olacaktır. Özellikle tansiyon hastaları için hassas bir dönem!

Soğuk içecekler ve yiyecekler içinde aynı dikkat gerekli. Çünkü bu günlerde kulaklarımız, burnumuz, çene-ağız-diş, ses telleri ve boğaz bölgemiz çok daha hassas olacak. Bu bölgelerle ilgili mevcut hastalığı olanların daha da dikkatli olması muhtemel sorunları engelleyecektir.

Genel olarak ameliyatlardan uzak durulması gereken bir dönemdeyiz ama bu günlerde özellikle bahsettiğim bölgelerin ameliyatlarından kaçınmalıyız.
 
 
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

10 yorum:

 1. artık şu küçülen faza geçseydik yav, yaklaşık 1 buçuk kilo almışım 20 günde, aşı için sağlık ocağına gidicem 10 gün sonra, 2 kiloyu geçmemiş olmam lazım :) kendimi yaş pastayla ödüllendircem, tabi burdaki günlere dikkat ederek :)
  tuzu da epey azalttım bu arada.

  YanıtlaSil
 2. kozmikcim sana şöyle bir sorum olacak, benim göbeğim var burdaki yağları nasıl yok edebilirim.Bunun için bir kür veya önerin varmı. Yardımcı olursan çok sevinirim

  YanıtlaSil
 3. kardelen bölgesel olarak ne uygulanabilir bilmiyorum. ancak genel anlamda yağ yakıcı bir kür var aklımda, üstelik sağlıklı bir kür ve bu özelliği yan etkisi aslında. blogta paylaşmayı da düşünüyorum önümüzdeki günlerde.
  bölgesel ya da genel, ne uygularsan uygula ama dolunay ertesinden yeni aya kadar olan küçülen ay döneminde etkili sonuç alabilirsin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. cevap verdiğin için teşekkür ederim. o kürüde açıklarsan çok minnettar kalırım sana kozmik bakım

   Sil
 4. iki gün daha sabret sevimli ;)iradeli tavrını takdir ediyorum, pastayı abartma olur mu:)

  YanıtlaSil
 5. beni takdir ettiğin için teşekkür ediyorum, son 4-5 gündür kilo alımım durdu, sanırım yürüyüşlerim işe yaradı :) çünkü iştahım acayip arttı, bazen kendimi tutamayıp yiyorum, tabi rahatsızlanıyorum hemen. pastayı da alıp annemlere gidicem, orda hep beraber yeriz, zaten küçük bir şey alıcam, abartmamış olurum inşallah.
  bu arada sürekli bi yerlerden aşure geliyor,bu ay kilo alırsam aşure sayesinde olcak. neyse ki küçülen faza geçicez :)

  YanıtlaSil
 6. küçük bir pastayı ailece yeme fikrini çok sevdim:)

  YanıtlaSil
 7. kozmik bakım çok teşekkür ederim sabırsızlıkla bekliyorum mesajını, kürü yani

  YanıtlaSil
 8. en kısa zamanda yazıyı hazırlayacağım kardelen:) çok yoğunum yetiştiremiyorum işlerimi bu ara.

  YanıtlaSil
 9. çok teşekkürler heyecanla bekleyeceğim:)))))

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.