Güzellik ve Bakım

22 Ekim  2012 saat 08:02’den 24 Ekim  2012 saat 13:59’a kadar Ay Kova  burcunda büyüyecek;

Saç bakımı için  yağları tercih ediyorsanız işte size en uygun günler. Saçlarınız bu yağları en iyi biçimde değerlendirecektir. Kuru saçlara sahipseniz badem yağı ya da jojoba yağı ile saçlarınızı nemlendirebilirsiniz.
Eğer sseyrek saçlara sahipseniz ısırgan yağı, hint yağı, yılan yağı, çörekotu yağı gibi saç çıkarmaya yardımcı olan yağları tercih etmelisiniz.

Üstelik büyüyen ay fazında saçlarınız bu bakımı daha da  iyi değerlendirecektir. Unutmayın ki bakım yapmak kadar doğru zamanda doğru malzemeyi kullanmakta önemlidir.
Saçlarınızı bayramdan önce kestirmek istiyorsanız bu günler alternatifiniz olabilir.
.
.
.
.
.
 
 
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

13 yorum:

 1. Saç kesimi için bu günler alternatif olabilir demişsin Kozmik Bakımcım, acaba gerçek kesim tarihlerine çok var mı, yanılmıyorsam bayram sonrasına kalıyor gibi birşeyler demiştin, yani bayramla ilgili bir telaşı olmayanlara biraz daha beklemelerini tavsiye eder misin,çok uzak değilse tarihler...ben şahsen beklemeyi düşünenlerdenim, tam kesime yönelik olan günde kestirmek istiyorum, çok zaman var mı, tam tarih belli mi acaba?

  YanıtlaSil
 2. bir haftamız var neverend, beklenebilir bir süre bence:)

  YanıtlaSil
 3. Kasım ayı içinde saç kesimi için uygun günler olacak mı? Uygun günler olacaksa 1 ay daha beklemeye razıyım. :)

  Bayramda kestirmem mümkün olmayacak. O yüzden ya yarın ya da Kasım ayında kestirebilirim.

  YanıtlaSil
 4. kasımın son haftası yine olacak fullmoon.

  YanıtlaSil
 5. kozmikkkk :D çok sağol yine bizleri mutlu edecek tarihleri yazmışsın saç bakımı ve kesimini değerlendircem ama maalesef regl oldum yarın bitiyor. Ya yarın akşam yaptırmalıyım yada arefe günü boyada yaptırmalıyım ama regl dönemi tutmuyor deniliyor çok zor durumda kaldım:(

  YanıtlaSil
 6. kozmik bakım asıl kesim tarihi bayramdan sonramı yoksa bayram günlerinemi denk geliyo bayramın 5. günü kestirebilirim ben olabilirmi 5. günü yoksa bu günlerde kestireyimmi yoksa kasımımı bekleyim ki, kestireyim diyorum saçlarım güçlensin azıcık belimde saçlarım :(

  YanıtlaSil
 7. heryere yorum yazdım ama kusuruma bakma artık :D seyrek saçlar için saç çıkarıcı yağlar söylenilmiş bu yağlarının hepsini karıştırıpmı kullanalım yoksa tek birini seçipmi kullanmalıyım :)

  YanıtlaSil
 8. dün kestirdim ben saçlarımı çok farketmez değil mi?
  en etkili dönemde tekrar ucundan kestiririm kuaföre gitmişken cesaretimi toplayıp kestirdim gitti saçlarımı şansıma saça kıyamayan biri çıktı ben kes diye tutturdum ama fazla kısaltmadan yolladı dertlendim şimdi erken kestirmişim...

  YanıtlaSil
 9. güle güle kullan, dediğin gibi yeniden üzerinden geçersin:)

  YanıtlaSil
 10. her iki şekilde de yapabilirsin ümit, istersen dönüşümlü olarakta kullanabilirsin...

  YanıtlaSil
 11. güle güle kullanın dilekcim ama aksilik olmuş.malesef regl döneminde boyamak kötü sonuçlanıyor. ilk anda iyi gibi görünse de bir iki yıkamada renk açılıyor.

  YanıtlaSil
 12. merhaba kozmik bakım,

  Şu sıralar doğru şampuanı arıyorum ama bulmak ne mümkün. İnce telli saçlara sahibim ve aşırı dökülme var. Şampuanından biraz ayır sarımsak koy içine demiştin, yapacağım ama şu an kullandığım şampuan zeytinyağlı olmasına rağmen içinde saç kremi barındırdığından kullanmak istemiyorum.

  Saç tipine göre şampuan önerebilmen mümkün mü acaba? Gerçi organik şampuan diye bir şey duydum onlardan alıp deneme ihtimalim var ama öncesinde fikrini almak istedim.

  YanıtlaSil
 13. ben doğru şampuanın ancak deneyerek bulunabileceğine inanıyorum zeze.çünkü herhangi bir şampuan herkeste aynı etkiyi yaratmıyor.ama yine de öneri istersen NUDE şampuanı kullandım geçtiğimiz yıl boyunca.kremini de tabi. geçen ay da clear komple bakım'ı denedim. şimdi clear'a devam ediyorum.her ikisinden de memnunum ve dönüşümlü kullanmayı düşünüyorum şimdilik.

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.