Güzellik ve Bakım

20 Ekim  2012 saat 04:40’tan 22 Ekim  2012 saat 08:02’ye kadar Ay Oğlak  burcunda büyüyecek;

Ay’ın  Oğlak Burcunda olduğu günler cilt bakımı için çok uygundur. Ayrıca saç derisine ve saç köklerine uygulayacağınız bakımlar son derece etkili olacaktır. Bu etkide Büyüyen Ay fazında olmamızın da katkısı büyük tabi. Peki bu günlerde ne tür bakımlar uygulayabiliriz?

Kil ve mayanın içinde birçok mineralin bir arada olduğunu biliyoruz. Mineralli sular için de aynı şeyi söyleyebiliriz. Bunların dışında muz, avokado, kayısı gibi mineral içeren birçok meyve ile hazırlanan cilt maskeleri mevcut. Süt, yoğurt, kefir ya da yumurta sarısıyla da çeşitli maskeler hazırlanabilir.

Bayram öncesin de saç boyamak isteyenler için de bu günler alternatif olabilir.
.
.
.
.
.
  
       
   
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

6 yorum:

 1. Yağlara ne dersin canım ? etkili olur mu ;)

  YanıtlaSil
 2. ceviz yağı ya da susam yağı ilave edilebilir birkaç damla ama tek başına yağ bakımı yapılmasını önermiyorum; bunun için bir sonraki dönemi yani Kova Burcu günlerini kullanabilrsin:)

  YanıtlaSil
 3. cnm bişi sorcam, ben saçıma kına yakmayı düşünüyorum da senin boya için uygun vakti söylemeni bekliyordum. Eski yazılarından birinde yanlış hatırlamıyorsam aslan burcunda saç boyamayı tavsiye ediyordun, eğer öyleyse sence bu önümüzdeki 3 günü mü değerlendireyim. Yoksa daha verimli bir gün var mı yakınlaRda? Bir de saç kesimi için yakın bi tarih var mı?...çoook teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 4. bugun boyattım saçlarımı çok güzel oldu.bi kesim kaldı :) kozmik bakımcım bişey danışmak istiyorm sana anlımın orda yeni çıkan saclarım var uzamıyolar bunun için bir tavsiyen varmı?

  YanıtlaSil
 5. güle güle kullan boyanı.saç uzatma kürleri uygularsan belki uzarlar, yapısını bilmediğim için kesin bir şey söyleyemiyorum.

  YanıtlaSil
 6. saol canım sayende :) saç dökülme problemim var diye kuförüme danışmıştım düzenli gelmek sartıyla bepanten,bemix,badem yagı 3lüsünü önerdi.ilk zamanlar haftada bir yapıyordu.sonra haftada bir yapmaya başladı. sonrada 15 günde bir suanda ayda bir yaptırıyorum. sanırım bu yeni cıkan saclarda bunun sayesinde oldu dökülmede kesildi.aslında daha öncede yeni çıkan saaclarımla sorunum vardı bi ara düzeldi dik dik degildi şimdi yeniden başladı o şekildeki görüntüsünü sevmiyorum malesef mecburen yine sabırla uzamasını bekliyecem.

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.