Diyet, Beslenme ve Sağlık26 Ekim  2012 saat 22:30’dan 29 Ekim  2012 saat 08:15’e kadar Ay Koç  burcunda büyüyecek;

Ay Koç Burcu’ndan geçerken vücudumuz en çok protein ve vitaminlere ihtiyaç duyar. Bu nedenle bu günlerde  kahvaltılarda ve diğer öğünlerde protein almaya dikkat edilmelidir. Ayrıca vitamin ihtiyacını karşılamak için taze meyve tüketmek çok faydalı olacaktır.

Özellikle çocukların ve anne adaylarının mutlaka değerlendirmesi gereken bu günler büyüyen ay fazına rastladığı için daha da önem kazanmakta.

Ancak alerjik reaksiyonlarla karşılaşmamak için aşırı tüketimden kaçınılmalı. Ayrıca fazla kilonuz var ise yine porsiyonları küçültmeniz  gerekmekte.


Bu günlerde baş bölgeniz daha hassas olacağından baş ağrısına sebep olan etkenlere karşı tedbirli olmanızda fayda var. Beyin gelişimi ve göz sağlığı için gerekli besinleri tüketmeyi de unutmayın!

Ayrıca Ay’ın Koç Burcu’nda olduğu günler etkili olduğu bu bölgeler için operasyondan uzak durmanız gereken günlerdir!
.
.
.
.
.
  
       
   
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

7 yorum:

 1. ne tesadüf ki kurban bayramına denk geldi protein günleri :))

  YanıtlaSil
 2. kesinlikle, afiyet,şifa olsun :))

  YanıtlaSil
 3. ay benim burcumda iken insanların başı ağrıyo :(

  YanıtlaSil
 4. protein nedeniyle kabarma ve kızarıklıklar olabilir mi?

  YanıtlaSil
 5. zeynep benim de aklımdan aynı şey geçti, tam da kurban bayramı günlerine denk gelmesi güzel, gerçi biraz önceden başlamış olduk yemeye :) bu sabah da yumurta yedim, iyi ki yemişim, pek yiyemiyorum normalde, iyi oldu bu güne denk gelmesi.
  zaten hamileliğimle beraber pek bi meyveci oldum, günde üç porsiyon yiyorum -ki normalde bi porsiyon bile yemezdim çoğu zaman-

  YanıtlaSil
 6. elif kesinlikle olabilir. büyüyen ay fazında olduğumuzdan zaten beden ddepolama eğiliminde.protein günlerininde etkiyi katlama özelliği var. proteine karşı duyarlı bünyelerde bu katlanmış etki alerjiye neden olur. daha önceki yayınlardan birinde bu konuda uyarı yapmıştım.

  YanıtlaSil
 7. sevimli nerelerdesin:) aklımdaydın birkaç gündür:)

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.