Diyet, Beslenme ve Sağlık

24 Ekim  2012 saat 13:59’dan 26 Ekim  2012 saat 22:30’a kadar Ay Balık  burcunda büyüyecek;

Balık Burcu günlerinde karbonhidratlar daha etkili hale gelir. Bizler için temel besin maddesi olan karbonhidratlar, birinci dereceden enerji kaynağıdır. Daha çok ekmek, makarna, fasulye, patates, kepek, pirinç, tahıl ve hububat içinde bulunurlar. Bu günlerde bu yönde beslenmek daha enerjik hissetmeyi sağlayacaktır. Ancak bu grubun size kilo aldırdığını fark ediyor ve bunu istemiyorsanız biraz daha kısıtlama yoluna gitmeniz faydalı olacaktır.

Ay’ın büyümekte olduğunu dolayısıyla depolamaya elverişli bir dönemde olduğumuzu ve Ay’ın bu dönemde yediklerimizi iki kat değerlendirdiğini unutmamalıyız.

Diyabetliler için bu dönem daha da hassasiyet gerektiriyor!


Bedenimizdeki hassas bölgemiz ise ayaklar olacak. Ayaklarınızı çok yormamaya gayret edin. Yeni aldığınız ya da vuran ayakkabılarınızı kesinlikle bu günlerde giymeyin. Bu günlerde ayaklarınıza bakım ya da  dinlendirici ayak banyoları ve masajlar yapabilirsiniz.

Ayak nasırlarının tedavisi için çok uygun bir dönemdir. Dikkat edilmesi gereken husus bu günlerde ayaklara operasyon uygulanmamasıdır. Ayrıca ay büyümekte olduğundan genel olarak ameliyatlardan kaçınmak gerek!

Nemlendirici cilt maskeleri uygulayabileceğiniz bu günlerde saçlarınızı bakım yapmayarak dinendirebilirsiniz.
.
.
.
.
.
  
       
   
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

4 yorum:

 1. tam da bayramda denk gelmiş yav :))
  tam tatlı zamanıydı :)

  YanıtlaSil
 2. aksam saatlerinde sinameki kürümü uyguladım acaba bugün uygun mudur? :)

  YanıtlaSil
 3. nida sinameki uygulamak için daha çok yağların ve protein-vitaminlerin etkili olduğu günleri tercih etmelisin.

  YanıtlaSil
 4. malesef entele, özellikle diyabetliler için bu bayram daha fazla dikkat gerektirecek. ayrıca kilo fazlası olanlar için de öyle.

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.